Basit Kullanım Ve Yüksek Verim: Dik Rampalar

Beton zemine rampanın yerleştirilmesi söz konusu olamadığı durumlarda iş sahibi için kolaylaştırıcı araçlardan birisidir. Bu dik rampalar, inşaat faaliyetleri sonlanan firmalara basit bir kurulum imkanı sunmaktadır. Bu sayede, yaptığınız işte ek bir uğraşa gerek kalmaz. Kullanılmak istenmediği takdirde yer kaplaması sorunu oluşmaz; dik bir şekilde durması sayesinde kapladığı alan azdır. Kullanacağınız dik rampa, kontrol tablosu aracılığıyla kendiliğinden düzey derecesini ayarlar.

Dik Rampaların Öne Çıkan Özellikleri

İki kattan oluşan firma sahaları için işlevsel bir modeldir. İçerisinde bulunan takımlar arasında, hidrolik özellikteki hortum patlama vanası ve herhangi bir araç çarpışmasını sönümle işini gören profil desteği bulunmaktadır. Alıcının aradığı tonaj ölçüsüne göre dik rampalar en az 6 tonluk bir yük taşıma kapasitesi ile başlar ve buna göre düzenlenir. İş yapanı zorlayıcı ve kişinin çalışma koşularını etkileyen hava koşullarının olumsuz etkisini en aza indirmek için, dış yüzey buna göre desenlere bürünür. Bu sayede verim artırılır.

Pistonlar, ani bir şekilde oluşacak kazaları önleyici etkiye sahiptir; aynı zamanda platformun sarsılıp yıkılma durumunun da önüne geçilmiş olunur. Bu rampalar, köşe sacları bulunmayan yükleme sahalarında pratik bir şekilde kurulabilmektedir. Arzulanan niteliğe paralel olarak kişi, dik rampa fiyatları hakkında bilgilendirilmektedir. Yapılacak olan yükleme tonajı ölçüsüne paralel olarak dübel adedi ve sacın inceliği farklılaşmaktadır.

Dik Rampaların Genel Özellikleri

Rampalarda yer alan elektrik işleminin kontrol edildiği gösterge kartsız bir işletim sistemine sahiptir. Bu sayede acil bir müdahale gerektiğinde elektrikçi kolay bir şekilde bu durumu düzeltebilir. Bu panodaki sadece tek bir tuşa basarak kaldırma işlemi başlatılabilir. Işık veren bu tuş işlem gerçekleştiği süre boyunca devamlı çalışır konumda olmalıdır. Yüklemenin yapıldığı anda, dik rampa da yer alan bu tuş yanmıyorsa ancak yükleme faaliyeti sürüyorsa, rampanın üstünden geçmekte olan her bir ağırlık pistona baskı yapacaktır. Bu dik rampalar da yükü çeken yapı çelikten meydana gelmiştir. Eğer iş zamanında elektrik kesintisi ya da bunun türevi olan sorunlar meydana gelirse, aşırı yük altında kalan rampa bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bunun önüne geçmek işaret ışığını takip ederek kolay bir şekilde mümkündür. Özelliklerdeki yoğunluğa bağlı olarak dik rampa fiyatları da şekillenmektedir.

Dik Rampaların Sunduğu Avantajlar

Beton alana dışarıdan bir işlem durumu gerekmeden kolay bir biçimde dik rampa montajı kurulabilmektedir. Hidrolik birimin uyumlu yapısı sayesinde kişiyi zora duruma itmeyecek bir biçimde pratik kullanımı mevcuttur. Güvenli bir emniyet fırsatı sunar. Bununla beraber dik rampa fiyatları istenilen özellik miktarına göre artıp azalma eğilimi göstermektedir. Eğer uygulanacak beton rampanın yüksekliği düşük ise sabit olacak şekilde yapılan rampa sayesinde kullanıma devam edilebilir. Kişinin istekleri ölçütünde dik rampaların işlevleri değişmektedir. Kaldırılacak yükün ne miktarda olduğuna göre de güç kapasiteleri şekillenmektedir.