İşlevsel Yükleme Rampaları

Araç yükleme rampası, araçla depo arasında taşıma görevi yapan yükleme sistemleridir. Yükleme rampaları depolarda, endüstriyel alanlarda, büyük tesislerde, hangar gibi geniş alanlarda doğru ve yerinde çözümler sunarlar. Yükleme rampaları lojistik sahalarında ve endüstriyel tesislerde kullanılan, taşıma ve yükleme işlemlerini hızla ve güvenle yapan sistemlerdir. Yükleme rampaları gövde olarak ana platform ve lip pistonundan oluşur. Rampanın altında emniyet valfi ve hidrolik pompa mevcuttur. Yükleme rampası bu mekanizmaların yardımıyla hareket etmektedir. Kontrol panosu üzerinde bulunan butonla kullanıcı tarafından kontrol sağlanmaktadır. Araç yükleme rampası üzerindeki üniteler CE standartlarına göre üretilmiştir.

            Araç yükleme rampası en az 6 ton yükü taşıyabilecek kapasiteye sahiptir. Kapasite rampa modeline göre artış gösterebilir. Araç yükleme rampası gövdesinde bulunan emniyet sistemi sayesinde araçla aynı seviyede denge sağlar. Rampanın asıl işlevi araçla aynı seviyeye gelmektir. Yükleme rampası ölçüleri, binaların yapısı, taşınan yükün ağırlığı, araç tipi ve hava koşulları gibi durumlara karşı değişkenlik gösterir. Yükleme operasyonlarında, araçla forklift arasındaki olası çarpma tehlikelerini önlemek amacıyla duvar yastıkları kullanılmaktadır. Yükleme rampa sistemleri firmanızın kurumsal renkleriyle uyumlu, ihtiyaç ve taleplere yönelik üretilebilmektedir. Teknoloji ve ar-ge çalışmalarını yakından takip etmekte olan firmamız, yükleme rampası konusunda eksiksiz ve nitelikli hizmet sunmayı görev edinmiştir.

Menteşeli Rampalar

Alandaki yüksekliğine ve araçların boyutlarına göre değişen ölçülerde rampalar kullanılmaktadır. En fazla üretilmekte olan modeller menteşeli yükleme rampasıdır. Menteşeli yükleme rampası sanayi tesislerindeki uygulamalarda kullanılır. Bu ölçülerin dışında talebe göre özel boyutlarda ürün imalatımız mevcuttur. Menteşeli yükleme rampaları betona gömülerek çalıştığı için az yer kaplar.

Teleskobik Rampalar

Standart rampaların dışında teleskopik yükleme rampaları bulunmaktadır. Teleskobik yükleme rampaları oluşturulan platformun daha fazla uzatılmasını sağlar. Özellikle konteyner yüklemelerinde teleskopik rampalarla konteynere ulaşım sağlanır. Teleskopik yükleme rampası her tür zorluğa uygun yapılanmış olan esnek rampalardır. Teleskobik rampalar, 5 butonlu kumanda sistemiyle hidrolik yapıya komut verilerek çalışmaktadır.

Mobil Rampalar (Seyyar Rampalar)

Yükleme işlemi sırasında forkliftin aracın içerisine girmesini sağlamakla görevlidir. Yükleme sürecini azaltarak verimliliği artırır. Mobil ünitesiyle yer değiştirme özelliğine sahiptir. Katlanabildiği için az yer kaplamaktadır. Galvaniz ızgara yapısı sayesinde forkliftin kaymasını önler.

Tır Yükleme Rampaları

Tır yükleme rampaları karayolu taşımacılığında en çok kullanılan araçlardan biridir. Depo, fabrika, antrepo gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda, işletmeye zamandan tasarruf sağlayan yükleme sistemine sahiptir. Hidrolik ve mekanik türleri mevcuttur. Hidrolik tır yükleme rampaları, liman platformu ile araç arasındaki seviyeyi en aza indirmekle görevlidir.

Dik Rampalar

Beton içerisine yükleme rampasının gömülmesinin uygun olmadığı yükleme işlemleri için kolay kuruluma sahip rampalardır. Dik rampalar, dik konumuyla az yer kapladığı için avantajlıdır. Otomatik seviye ayarlaması mevcuttur. Hidrolik aksam sayesinde pratik ve emniyetli kullanım sağlar. İki katlı işletmeler için uygundur.