Otomatik Kapılarda İzolasyon Var Mı?

Otomatik Kapılarda İzolasyon Var Mı?

Pratik, etkili ve kullanışlı olmasının yanı sıra geçiş trafiğini maksimum etkileyen bu ürünler, çok yönlü özelliklere sahiptir. Kullanım özellikleri, yapı özellikleri ve işçilik özellikleri kalitelidir. Yenilenen ve güncellenen yapısı ile istediğiniz etkili kullanım özelliğini bir araya getiriyor. Seksiyonel kapı tasarımları, kış aylarında ve yaz aylarında olumsuz hava koşullarının etkisini dışarıda bırakıyor. Kullanılan çelik halatlar ve motor sistemi, kapı ağırlığına göre belirleniyor. Seksiyonel kapı tasarımlarında özel contalar kullanılmaktadır. İs, toz, yağmur ve kar gibi etkenler dışarıda kalmaktadır. Ayrıca gürültüyü de engellemektedir. Seksiyonel kapı ürünlerinin iç bölümlerinde poliüretan malzeme kullanılmaktadır. Bu malzeme ses ve nem izolasyonunun sağlamaktadır.

Geçiş Trafiğini Hızlandırıyor

Motor sistemi sayesinde kapı yukarı doğru otomatik açılıyor. Kapı açılırken yan kısımdaki raylar üzerinde kayıyor. Otomatik kapı tasarımlarına monte edilen tekerlekler bu kayma işlemini kolaylaştırıyor. Kapıyı yukarı doğru çeken çelik halatlar, çok ağır olan kapıyı yukarı çekmektedir. Otomatik kapı motor sistemi tamburun dönmesini sağlamaktadır. Motor gücü, kapının ağırlığı ile birebir uyumludur. Kapının ağırlığına göre motor tercih edilmektedir. Motor sistemi kumanda ile çalışmaktadır. Bu şekilde zaman kaybı tamamen ortadan kalkmaktadır. Zaman kaybının ortadan kalkmasında etkili olan bu sistem elektrikle çalışmaktadır. Otomatik kapı tasarımlarındaki conta sistemi, motor sistemiyle uyumlu bir şekildedir. Alt ve üst kısımlardaki emniyet sayesinde kapı yavaş bir şekilde iniyor.

İzolasyon Özelliğine Sahiptir

Galvanizli ve çelik yapısı sayesinde dış etkenlerden etkilenmemektedir. Dış darbelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca iç kısımdaki poliüretan sayesinde ısı yalıtımı meydana gelmektedir. Endüstriye kapı tasarımlarında, Çelik galvaniz kaplama, darbeye karşı dayanıklı özelliklere sahiptir. Hırsızlara karşı özel tasarlanan bu tasarımlarda kamera ve alarm sistemi uygulanabilir. Kilit sistemi de güvenlidir. Hırsızlık olaylarını engellemek için özel kilit sistemi uygulanmıştır. Pratik, etkili ve kullanışlı olması nedeniyle endüstriye kapı seçenekleri, sanayide tercih edilmektedir. Yıkamacılar, büyük depo sahipleri ve endüstri sanayisinde büyük işletme sahipleri bu kapıları tercih etmektedir. Büyük araçlar için geçiş problemi meydana gelebilecek yerlerde tercih edilmektedir. Geçiş bölümü geniş olduğu için diğer kapılara göre daha geniş kullanım alanına sahiptir.

Olumsuz Etkilere Karşı Dayanıklıdır

Kapı tasarımları kategorisinde değerlendirilen bu ürün, rüzgarın şiddetine karşı dayanıklıdır. Endüstriye kapı tasarımlarında sessiz motor, gürültüyü engellemektedir. Yağmur, kar ve benzeri nemli etkenlere karşı izolasyon özelliğine sahiptir. Dışarıdaki tozu, kiri ve benzeri etkenleri içeri almaz. İç bölümdeki poliüretan uzun yıllar özelliğini koruyabilmektedir. Çelik galvaniz özelliği sayesinde paslanma etkisi meydana getirmemektedir.