Otomatik Kapıların Kullanıldığı Yerler Nelerdir?

Otomatik Kapıların Kullanıldığı Yerler Nelerdir?

Otomatik kullanım özelliğine sahip bu tasarımlar, genellikle endüstri kategorisinde kullanılıyor. Sanayide ve endüstride kullanılan bu tasarımlar, büyük araçların geçişini kolaylaştırıyor. Sanayi dünyasında etkili ve güvenli olan otomatik kapı seçenekleri, motor sistemi ile çalışıyor. Otomatik ve kumandalı olması nedeniyle kolaylıkla açılıyor. Sanayide ve benzeri kategorilerde depolama alanlarında otomatik kapı seçenekleri tercih ediliyor. Büyük araçların geçişine izin veren bu kapılar, pratik kullanımı ile geçişi kolaylaştırmaktadır. Motorlu özelliği ile tercih edilen otomatik kapı tasarımları, elektrik sistemi ile çalışmaktadır. Manuel kullanım özelliği ile tercih edilen bir üründür.

Pratik Kullanım Seçenekleri Bir Arada

Kumanda sistemi sayesinde ağır olan bu kapılar kolaylıkla açılıyor. Açılma süresi kısa olduğu için geçiş trafiğini hızlandırıyor. Yukarı doğru açıldığından sağda veya solda yer kaplamıyor. Seksiyonel kapı özelliği sayesinde kapı tamamen yukarıda kalıyor. Büyük araçlar için kolay geçiş imkanı sağlayan bu tasarımlar, çelik halatlara bağlı bir şekilde çalışıyor. Sağlam kullanışlı ve paslanmayan özelliği ile uzun yıllar kullanılabilir. Seksiyonel kapı tasarımlarda renk seçenekleri mevcuttur. Müşterinin isteğine göre renk tercihi yapılabilir.

Dört Mevsim Kullanılabilir

Sanayi kategorisinin vazgeçilmez seçenekleri içerisinde yer alan  seksiyonel kapı seçenekleri, depolarda da kullanılıyor. Özellikle büyük araçların kullanıldığı depolarda endüstriye kapı tasarımları tercih ediliyor. Kış aylarında soğuk havanın etkisi, poliüretan yalıtım özelliği nedeniyle engelleniyor. Yaz aylarında da sıcak havanın etkisi engellenmektedir. Profesyonel tasarım özelliğine sahip bu kapılarda, aradığınız bütün etkili özellikler bir arada bulunuyor. Rüzgarın etkisini maksimum engellemektedir. Nemin etkisini ve yağmurun etkisini dışarıda tutan bu tasarımlar, aynı zamanda toz ve dumanı da engelliyor. İzolasyon özelliği nedeniyle mekanların ısınmasında etkili rol oynamaktadır. Kış aylarında depo güvenliğinde maksimum koruma özelliklerine sahiptir. Endüstriye kapı işlemlerinde, mekanın dış tasarımı dikkate alınmaktadır. En uygun renk ve en uygun tasarım tercih edilmektedir.

Dış Dekor Yapısı İle Uyumlu Üretiliyor

Sanayide veya endüstride hizmet veren birçok firmanın dış dekor yapısı önemli bir konudur. Kapı ve pencere tasarımları, dekor çalışmaları esnasında değerlendirilmektedir. Endüstriye kapı ürünleri de bu dekor çalışmalarıyla birebir uyumludur. Dış kaplaması galvaniz olan bu ürünler, paslanma problemi meydana getirmiyor. Orta kısmı camlı olan özel tasarımlar da bu kategoride tercih edilmektedir. Pratik ve etkili kullanım özelliğine sahip bu özel tasarımlarla iş hayatınız daha pratik hale gelecektir. Araçtan inmeden kumanda ile kolaylıkla kapıyı açabilirsiniz. Açma ve kapama süresi, kapının motor gücüne göre belirlenmektedir.